Czy będziemy mieli przedstawicieli na XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży?

unia_europejska08.04.2014
W związku z eliminacjami do XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który jak co roku będzie obradował w Warszawie 1 czerwca, w naszym liceum odbyła się bardzo ciekawa debata. Jej tematem: „Jakie korzyści czerpie młodzież z faktu przynależności Polski do Unii Europejskiej”. Taki temat ustalony został przez organizatorów tegorocznych obrad Młodzieżowego Parlamentu. Debatę zorganizowały i przeprowadziły uczennice klasy IId Zuzanna Łabanowska i Anna Michniewicz pod opieką swego wychowawcy i nauczyciela języka polskiego profesora Marka Urbanowicza.

Galeria, film…

Głos zabrali goście: Prezydent Miasta Suwałki Pan Czesław Renkiewicz, przedstawicielka Fundacji im. Roberta Schumanna Pani Maria Demina, która jest przebywającą w Polsce obywatelką Rosji, a także student z Hiszpanii Alejandro Abasolo Quesada, który dzięki programowi Erasmus studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. W imieniu gospodarzy o korzyściach z przynależności Polski do Unii Europejskiej mówiła Pani prof. Marzanna Grabowska oraz uczniowie: Iga Sowulewska (IId), Huber Lan (IIIe), Marcin Pietraszewski (IIIb), Emil Jaworowski (IIIf). W dyskusji zabrali głos liczni uczniowie naszego liceum.

Mieliśmy się czym pochwalić, gdyż m. in. byliśmy pierwszą szkołą w Polsce, z której młodzież gościła już w 2004 r. w Parlamencie Europejskim w ramach programu Euroscola. Nasi uczniowie byli tam dzięki staraniom Pana prof. Jana Bieleckiego już trzykrotnie. Braliśmy też udział w innych europejskich programach. Mamy nadzieję, że debata ukazała możliwości korzystania z takich programów, a nasze koleżanki z II d zostaną być może posłankami. Życzymy powodzenia!


Jedna odpowiedź dla “Czy będziemy mieli przedstawicieli na XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży?”

  1. ... pisze:

    A dlaczego inne klasy nie są informowane o takich sprawach?

Zostaw odpowiedź