Znów wspaniały sukces szachistów!

i-m-ch-licealiada-2013 iii-m-dz-licealiada-2013 W dniu 30.11.2013 roku odbyły się mistrzostwa województwa „LICEALIADA” w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców.  Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły, uzyskując najlepszy wynik w województwie, na który składało się zwycięstwo w kategorii chłopców i trzecie miejsce w kategorii dziewcząt. Chłopcy wystąpili w składzie: Marcin Pietruszewski – kapitan zespołu, kl. IIIB; Michał Łada– kl. IIE, Michał Poświatowski – kl. IIB i Bartosz Barmuta – kl. IA. Dzielne dziewczęta grały w składzie: Katarzyna Murawko – kapitan drużyny, kl. IIF; Dominika Czyżewska – kl. IIIB; Ewa Nawalska – kl. IIB i Diana Bobrowska – kl. IIIB. Znakomicie wypadli na pierwszych szachownicach Kasia Murawko i Marcin Pietruszewski, którzy zostali najlepszymi zawodnikami turnieju. Świetne występy Michała Łady i Bartka Barmuty pozwoliły uzyskać im pierwsze miejsca na swoich szachownicach. Dzięki pasjonującej walce pozostałych reprezentantów szkoły oraz zrozumieniu zasad walki drużynowej, jak również sympatycznej atmosferze w zespole osiągnięto sukces.

Nad całością poczynań i organizacją czuwał, jak zawsze, mający bardzo dobry kontakt z zawodnikami opiekun-instruktor: Marian Malinowski. Następnym etapem będą Mistrzostwa Polski w trzeciej dekadzie maja 2014 roku.

GRATULUJEMY opiekunowi i szachistom, życząc również sukcesów na wspomnianych mistrzostwach z udziałem drużyn z całej Polski.

Zostaw odpowiedź