XX jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza

My więc, dla których pióro, jak proporczyk biały,
Powolnym wiatrem wzdęty, nie skalany jeszcze,
Tak drżąco się rozwija… my, bez blasku chwały
I bez niecnoty blasku – nasze czucia wieszcze
Pieśnią Bogarodzicy chrzcijmy – a bez końca
Walczmy, od wschodu słońca do zachodu słońca!

Często każdy z nas marzy o tym, żeby uciec od szarości dnia codziennego, by choć na chwilę zapomnieć o dręczących problemach, troskach. Wielu z nas kieruje się wówczas w stronę świata poezji, o czym świadczą wiersze nadesłane na  XX – jubileuszową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza.

W dniu 13 czerwca 2013 roku zostały ogłoszone wyniki w czasie uroczystego koncertu. Wspaniałe nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz firmę Malow Suwałki. Zwycięzcą została Monika Godlewska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku, drugie miejsce  zajął Michał Małysa z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, zaś III miejsce zajęła Emilia Interewicz z naszej szkoły. W załączonym protokole są pozostali laureaci, wyróżnieni oraz skład jury oceniającego wiersze. Przepiękna uroczystość podsumowująca XX edycję przygotowana przez uczniów oraz pana profesora Mariana Malinowskiego, który jest zarazem pomysłodawcą i twórcą wszystkich edycji tegoż konkursu.

Nagrodzone wiersze wraz z wyróżnionymi znajdą się w tomiku poezji, który ukaże się jesienią 2013 roku, wraz z nagrodzonymi w latach 2009-2012. Dotychczas ukazały się trzy tomiki poezji w cyklu pięcioletnim.

Gratulujemy laureatom konkursu, Emilii  Interewicz za wysoką lokatę oraz Marianowi Malinowskiemu za włożony trud, zaangażowanie i wytrwałość. Życzymy kontynuacji tego wspaniałego, humanistycznego dzieła.

W załączeniu protokół komisji oceniającej wiersze i galeria zdjęć.

Zostaw odpowiedź