Biologicznie i ekologicznie

W styczniu 2013 r. w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Biologicznej. Udział wzięło 180 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała Maja Wojtczak z kl. III c. Pracę badawczą na temat populacji bocianów w Suwalskim Parku Krajobrazowym opracowała na najwyższym poziomie (otrzymała maksymalną ilość punktów). W teście zabrakło jej szczęścia i niestety nie przeszła do etapu centralnego. Gratulujemy i życzymy powodzenia na wymarzonych studiach!

W marcu 2013r., w naszej szkole odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko-Planeta” .Wzięło w nim udział 65 uczniów, głównie z klas z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii. Emocji było dużo. Najlepsi ekolodzy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi. Najlepszy wynik uzyskała Maja Wojtczak z kl. III c.
Wyróżnienie natomiast otrzymali : Magdalena Zaborowska kl. III c, Maja Łuczaj kl. IIIc, Daniel Augustynowicz. Gratulujemy!!!

W kwietniu 2013 roku uczestniczyliśmy w etapie Wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 60 uczniów, a dwoje zakwalifikowało się do etapu Wojewódzkiego – Dominik Okrój z kl. Ic i Klaudia Nadolnik z kl. II c. Etap centralny pozostał poza zasięgiem naszych możliwości, ale wierzymy, iż zdobyte doświadczenia będą procentować już przyszłym roku.

Opiekunem uczniów jest p. Małgorzata Krzesicka.

Zostaw odpowiedź