- Co to jest?
- Jest to wirtualna wycieczka po pierwszym liceum w Suwałkach.

- Jak to działa?
- http://maps.google.pl/intl/pl/help/maps/streetview/

- Jak to jest zrobione?
- Wycieczka została napisana w języku php, MySQL, javascript, z dodatkiem html&css, w oparciu o technologie Google Maps Javascript API V3 i jQuery.

- Jak długo?
- Zdjęcia były obrabiane w piątki (noc) i soboty (w dzień - czasami) przez 5 tygodni. Przetłumaczenie sobie dokumentacji Google Street View – dwa dni i dwie noce w czasie majówki. Wszystko połączyłem razem i napisałem kod w jakiś jeden weekend.

- Kto to zrobił?
- Wszystkie zdjęcia zrobiłem sam, kod napisałem własnymi łapkami – Kornel Kopko || [email protected]

- Czy już wszystko zrobione?
- Na dzień dzisiejszy – tak, lecz po wakacjach wrócę (być może) z znacznie ulepszoną wycieczką :)

- "K: Powiedz mi po co jest ta wycieczka ?
D: Właśnie, po co ?
K: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta wycieczka? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest wycieczka na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą wycieczką? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest wycieczka społeczna, w oparciu o sześć instytucji, która sobie przestarzeje, za parę lat na dysku i co się wtedy zrobi?
D: Protokół zniszczenia… ?"

-Dlaczego wycieczka nie działa/działa wolno?
1.Posiadasz nieaktualną przeglądarkę – koniecznie zaktualizuj ją!
2.Twój komputer jest zbyt słaby – no cóż testowałem na procku 2GHz 32-bit i 1GB RAM'u i działa, a dziś jest to i tak przestarzały sprzęt...
3.Masz wolne połączenie internetowe – panoramy wnętrza szkoły zajmują średnio 2.8MB/ podwórka 3.8MB, prędkość wysyłania z serwera to 10MBit/s, aktualnie staram się jak najbardziej zmniejszyć wagę panoram, niestety idzie to kosztem ich jakości...
4.Masz wyłączoną obsługę JavaScript - włącz ją.

Lista panoram: